Małgorzata Kostrzewska

Politechnika Gdańska, Wydział Architektury

 

Prezentacja

 

Architekt, adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, opiekun Koła Naukowego Hulaj Urban Squad, członek Zarządu Gdańskiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich, miłośniczka hulajnogi.

W pracy naukowej zajmuje się aktywnością fizyczną i rekreacją w mieście, a zwłaszcza zagadnieniem aktywizującej funkcji przestrzeni publicznej oraz mobilnością aktywną na małych kółkach (hulajnogach, deskorolkach itp.).

Z Kołem Naukowym Hulaj Urban Squad (studentami Wydziału Architektury PG) prowadzi badania dotyczące dostępności przestrzeni miejskiej dla małych kółek i możliwości stosowania hybrydowej mobilności miejskiej – połączenia aktywnej mobilności z transportem publicznym. Hulaj Urban Squad, mimo że istnieje zaledwie od roku, ma już na swoim koncie wyjazdy studyjne na hulajnogach do Łodzi, Poznania, Szczecina, Wrocławia i Berlina oraz udział w licznych wydarzeniach (festiwale nauki, imprezy miejskie, festyny), których celem jest promowanie aktywnej mobilności oraz idei przyjaznego, dostępnego miasta.

Autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych dotyczących aktywności fizycznej i aktywnej mobilności w przestrzeni miejskiej oraz rozwoju nowoczesnego miasta.

 

11 lipca 2018

Organizator:

Współorganizator:

Współorganizator:

Partner:

 

Organizator:

Współorganizatorzy:

 

Partner:

gdansk_logo omg_logo ecs_logo puma_logo

 

  1. pl
  2. en