PRELEGENCI I PANELIŚCI X KONGRESU MOBILNOŚCI AKTYWNEJ

MAREK ŁUCYK

WICEPREZYDENT GDYNI DS. ROZWOJU
 

 

TYTUŁ WYSTĄPIENIA

 

Ładuj się i jazda! – Gdynia na rowerach towarowych

POBIERZ PREZENTACJĘ / DOWNLOAD THE PRESENTATION

 

 

BIOGRAM

 

Gdynianin, pasjonat, lider. Z wykształcenia politolog, z wyboru menedżer sportu. Od wielu lat z powodzeniem łączy pasję z życiem zawodowym.  W 1998 roku został wybranyzaufali mu mieszkańcy okręgu Babie Doły, Oksywie, Obłuże, Pogórze. Przez kolejne 13 lat pełnienia mandatu radnego zajmował się przede wszystkim sportem. Mocno angażował się w działania Komisji ds. Sportu, jak również był wieloletnim przewodniczącym Komisji Rewizyjnej, dzięki czemu miał możliwość poznania od podszewki procesu zarządzania budżetem miejskim. Jego zaangażowanie zostało docenione przez gdynian - w 2005 roku, jako 27-latek i tym samym najmłodszy radny w mieście, zdecydowanie zwyciężył w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego na najbardziej skutecznego radnego aglomeracji trójmiejskiej. Receptę na sukces zawarł wówczas w jednym zdaniu: „Trzeba słuchać ludzi i być wrażliwym na ich problemy”.
W latach 2009-2011 pełnił funkcję dyrektora sportowego klubu Vistal Gdynia, w którym zajął się budową struktury organizacyjnej. Na efekty sportowe nie trzeba było długo czekać: w sezonie 2009/2010 rozpoczęło się, trwające aż do dzisiaj, pasmo sukcesów piłkarek ręcznych Vistalu.
W 2011 roku wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu (które wówczas funkcjonowało jeszcze jako Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji). Od tamtego czasu nastąpił znaczący wzrost aktywności jednostki. 
Od listopada 2018 r. jest wiceprezydentem Gdyni ds. rozwoju oraz członkiem Kolegium Prezydenta, dzięki czemu bierze udział w kreowaniu harmonijnego rozwoju miasta oraz realizacji świadomej polityki miejskiej.
Realizuje zadania w oparciu o szerokie partnerstwo z organizacjami pozarządowymi, klubami sportowymi, szkołami i radami dzielnic. Nagradzany szeroką paletą odznaczeń – w ten sposób docenione zostało m.in. bezpieczeństwo, które zawsze jest na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o wydarzenia sportowe organizowane w Gdyni.
Szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci.

Archiwum

PL

/

ORGANIZATOR

PARTNER

© 2020 KONGRES MOBILNOŚCI AKTYWNEJ

WSPÓŁFINANSOWANIE