Mikael Colville-Andersen

Miasto rowerem zaprojektowane - odkrywanie planowania transportu na nowo - dzień 1.

 

Komunikowanie zmiany - cenne lekcje promocji roweru w mieście - dzień 2.

 

Copenhagenize Design Co. (Dania)

 

Mikael Colville-Andersen jest jednym z wiodących ekspertów z dziedziny projektowania miast przyjaznych komunikacji rowerowej – uznającym rower za najważniejszy element systemu transportowego.

 

Jako założyciel i dyrektor zarządzający firmy Copenhagenize Design Company, przez ponad dekadę pracował z miastami i rządami na świecie, pomagając im stać się bardziej przyjaznymi komunikacji rowerowej.

 

Zasłynął pionierskim podejściem upraszającymi planistykę miejską oraz miejską komunikację rowerową. Przekonuje, że miasta należy planować, a nie budować. W swojej pracy wykorzystuje podejście antropologiczne i socjologiczne, aby rozwijać miasta w ludzkiej skali. Jest sceptyczny wobec wagi, jaką powszechnie przywiązuje się do zarządzania ruchem.

 

Jego podejście i filozofia sprawiły, że brytyjski Guardian mianował go „Richardem Dawkinsem komunikacji rowerowej”, a kanadyjska gazeta La Presse -  „papieżem miejskiej komunikacji rowerowej”. Podróżuje po świecie, pokazując, jak kraje i miasta mogłyby stać się lepszymi, jeśli “cofną się do przyszłości”, zainspirują rozwiązaniami, które sprawdzały się przez stulecia i zastosują je współcześnie. Premierę jego cyklu programów telewizyjnych zatytułowaną „The Life-Sized City” zaplanowano na 2017 rok.

01 lipca 2017

Organizator:

Współorganizator:

Współorganizator:

Partner:

 

Organizator:

Współorganizatorzy:

 

Partner:

gdansk_logo omg_logo ecs_logo puma_logo

 

  1. pl
  2. en