Pieter de Haan

Dyplom z Psychologii Eksperymentalnej, Starszy doradca w dziedzinie Zachowań w Transporcie

 

Prezentacja

 

Ponad 40 lat doświadczeń w zakresie zachowań użytkowników dróg. 

Pieter de Haan ostatnio zatrudniony na Uniwersytecie NHL Nauk Stosowanych w Leeuwarden jako Koordynator Centrum Wiedzy nt. Przestrzeni Współdzielonej. Doradzał w zakresie przestrzeni współdzielonych przy realizacji różnych projektów przez ostatnie 15 lat. Nauczał na NHL, Uniwersytecie Nauk Stosowanych, Uniwersytecie Trent Nottingham w Wielkiej Brytanii, Uniwersytecie Hasselt w Belgii oraz Uniwersytecie Groningen w Holandii.

Głównymi zagadnieniami były: ruch uliczny oraz zachowania użytkowników dróg. Jest autorem niektórych rozdziałów stworzonych na potrzeby programu Nauczania na Odległość dla studentów europejskich. Nauczał także w dziedzinie europejskiej strategii mobilności i infrastruktury międzynarodowej.

Od 16 lat był członkiem rady i przewodniczącym w Gminie Leeuwarden, nadal pełni rolę członka / prezesa w niektórych fundacjach.

Pracował na wydziale Ergonomii w Holenderskich Kolejach (Dutch Railway Company) .Prowadził badania w zakresie odnajdywania drogi dla podróżnych na stacjach kolejowych.Badania w zakresie bezpieczeństwa w projektowaniu automatycznych przejazdów kolejowych.Badanie w zakresie obciążenia psychicznego kierowców pociągów przy różnych prędkościach i w różnych okolicznościach.Przez ponad 20 lat pracował dla departamentu sprawiedliwości w Holandii oraz na Antylach Holenderskich.Był Koordynatorem Centrum Wiedzy nt. Przestrzeni Współdzielonej na NHL Leeuwarden. Prowadził badania, badania ewaluacyjne i zajmował się promowaniem dalszych badań dla studentów i doktorantów.Główny mówca na Walk21 w Barcelonie, Uniwersytet w Bukareszcie.Prezentacje na różnych konferencjach Velo city, Walk21, Civitas i Polis w Europie, Stanach Zjednoczonych , Kanadzie, Meksyku, w Południowej Afryce, Nowej Zelandii i Australii oraz w Łodzi w Polsce. W tym roku: w Lappeenranta w Finlandii,  Banff w Kanadzie oraz w and Seulu w Korei Południowej.Doradztwo i badania w miejscach, które były planowane a także zostały zrealizowane jako przestrzenie współdzielone. Następnie przeprowadzanie badań ewaluacyjnych.Miasta: Leeuwarden, Drachten, Arnhem, Sneek, Amsterdam, Ljubljana -  centrum, Sonnenfelsplatz Graz (A), centrum miasta Szentgheorghe (Ro)Dla miasta Drachten przeprowadzono ocenę ogólną po zrealizowaniu ponad dziesięciu lokalizacji w Przestrzeni Współdzielonej. Obecnie koncepcja przestrzeni współdzielonej jest koncepcją wiodącą w centrum miasta.

08 lipca 2018

Organizator:

Współorganizator:

Współorganizator:

Partner:

 

Organizator:

Współorganizatorzy:

 

Partner:

gdansk_logo omg_logo ecs_logo puma_logo

 

  1. pl
  2. en